Rate this post

Remont w łazience brzmi niczym wyrok śmierci? Już nie! Dzięki poniższym rady w łatwy i szybki sposób zaplanujesz i przeprowadzisz odświeżenie tego, jakże ważnego pomieszczenia w każdym domu.

Krok 1

Graty z chaty

W czasie remontu łazienka ma być pusta, czyli wynosimy z niej wszystkie sprzęty, kosmetyki, meble, szafki, demontujemy wanny (jeśli będzie następowała jej wymiana), sedes i umywalkę (jeśli również to ma być wymieniane). Niedopuszczalnym jest, aby cokolwiek utrudniało nam swobodne przemieszczanie się
i poruszanie w łazience w czasie remontu lub, aby coś spadało nam na głowę w czasie np. kładzenia płytek na podłodze.

Krok 2

Projekt nowej łazienki –wszystko zaplanowane i dostarczone pod klucz

Jeśli już przestrzeń jest wolna to powinniśmy usiąść wygodnie i zaplanować, jak będzie ostatecznie wyglądać wnętrze naszej łazienki. Warto wybrać armaturę, meble, oświetlenie, wentylację. Wszystko dokładnie pomierzyć i oszacować. Nie róbmy niczego na zapas ani też nie zostawiajmy wszystkiego na ostatnią chwilę – ulegają zasadzie – bo potem się dokupi. Wszystkie elementy wyposażenia wybieramy od razu i kupujemy od ręki. Całość składujemy w jednym pomieszczeniu, wszystko musi być zabezpieczone
 i opisane. Remont planujmy etapami, wliczając w to święta, dni wolne czy nieprzewidziane okoliczności np. niedyspozycję. Jeśli korzystamy z usług fachowca, to dokładnie ustalmy z nich wszelkie szczegóły i datę realizację, wraz jej finałem.

Krok 3

Płytki – wybierzmy je rozsądnie

Wybór płytek łazienkowych to trudna sprawa. Oszacujmy, więc wszystkie koszty, a także dokładnie zmierzmy swa łazienkę. Najpierw ustalmy, jaki rodzaj płytek nas interesuje, w jakim stylu planujemy naszą łazienkę- industrialnym, modern czy Eko? Później zastanówmy się, ile możemy swobodnie przeznaczyć na zakup wymaganej ilości płytek do łazienki wraz z naddatkiem. Pamiętajmy, że ceny bywają różne i możemy się bardzo przeliczyć, szczególnie, gdy zamówimy bardzo drogie egzemplarze. Zastanówmy się także nad ich fakturą, kolorystką i wielkością. W małych wnętrzach ogromne pytki dodatkowo spotęgują minimalizm pomieszczenia, zaś mikropłytki w ogromnej łazience będziemy układać przez tydzień. Grunt to ułatwianie sobie życie. Nie inwestujmy w czarne płytki lub białe fugi, jeśli remont przeprowadzamy raz na jakiś czas,
a sprzątamy rzadko i niedokładnie. Czarne płytki musza lśnić, a widać na nich każde zabrudzenie, zaś białe fugi wymagają odświeżania- minimum kilka razy w roku.

Krok 4

Wybór armatury łazienkowej oraz mebli

Armatura łazienkowa to podstawa wyposażenia. Zastanówmy się jaka ma być. Dobierzmy jej styl
i funkcjonalność do naszych osobistych potrzeb i nie bójmy się inwestować w droższe egzemplarze, które posłużą nam na dłużej. Armatura oprócz funkcji użytkowej ma być także estetyczna i łatwa do utrzymania w czystości, atak ze odporna na działanie detergentów i chemikaliów. Meble łazienkowe dobierajmy strukturą oraz kolorem do wystroju wnętrza. Pamiętajmy, ze im więcej szafek, tym lepsza organizacja oraz mniejszy bałagan na zewnątrz.

remont_lazienki

Krok 5

Lustereczko powiedź przecie ….

Ważnym krokiem w projektowaniu i urządzaniu łazienki jest wybór Lutra. Powinno ono pełnić funkcję estetyczną, lecz także nie może nastręczać trudności w utrzymaniu go w perfekcyjnej czystości. Lustro musi odzwierciedlać realny obraz naszego ciała i nie powinno być zawieszone zbyt wysoko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *